نشست های فعال تلگرام ( active session )

همانطور که میدانید یکی از ویژگی هایی که باعث افزایش محبوبیت تلگرام در بین کاربران این شبکه شده، امکاناتی است که برای حفظ امنیت محیط خصوصی کاربران در این اپلیکیشن طراحی شده. شما میتوانید از دستگاه های مختلف به اکانت خود در تلگرام متصل شوید اما گاهی اوقات نیاز پیدا میکنید که دسترسی دستگاه هایی که قبلا با آنها به اکانت خود متصل شده اید را قطع کنید. یا متوجه بشوید چه دستگاههایی به تلگرام شما متصل شده است. با اینکه این ویژگی خیلی خوب است که شما بتوانید با یک اکانت در دستگاههای متفاوت وصل شوید ولی این امکان باعث می شود که هکرها و سواستفاده گرها نیز بتوانند به اکانت شما متصل شوند .

در ادامه این مطلب قصد داریم به قسمتی از تنظیمات بپردازیم که با استفاده از آنها میتوانید دسترسی دستگاه های دیگر را به اکانت خود بررسی و یا در صورت نیاز قطع کنید. این ویژگی در تلگرام برای کسانی که با دستگاه های مختلف به اکانت خود متصل میشوند بسیار پر کاربرد است.

[tm_spacer size=”xs:5;lg:20″]
[tm_spacer size=”xs:5;lg:20″][tm_image align=”center” image=”5394″][tm_spacer size=”xs:5;lg:20″]

آموزش  Active Session

برای استفاده از این گزینه در تنظیمات تلگرام خود ابتدا به قسمت Settings بروید. در صفحه تنظیمات به قسمت Privacy and Security بروید. در این بخش با تپ کردن بر روی گزینه Active Sessions که در زیر قسمت Security قرار دارد میتوانید دستگاه هایی که تا کنون به اکانت تلگرام شما متصل شده اند را مشاهده کنید. در مقابل هر دستگاه زمان اتصال هر کدام به اکانت تلگرام شما قید شده. میتوانید با تپ کردن بر روی گزینه Terminate All Other Sessions میتوانید همه دستگاه هایی که در این صفحه قید شده اند بجز دستگاهی که با آن آنلاین هستید را حذف کنید. و یا میتوانید بر روی هر کدام به صورت جداگانه تپ کرده و پس از تایید هر کدام که خواستید را از اکانت خود قطع کنید.

[tm_spacer size=”lg:10″]
مدیر گفت:

امتیاز بازدید کننده: ستاره ها 5

دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *