نسخه غیر رسمی تلگرام

با تمام مزایایی که اپلیکیشن تلگرام دارد، برخی از محدودیت هایی که محیط این برنامه داشت باعث شد تعدادی از کاربران این شبکه اجتماعی به سوی نسخه های غیر رسمی این برنامه روی بیاورند. بعد از فیلترینگ تلگرام در ایران، با تبلیغات گسترده از سوی سازندگان نسخه های غیر رسمی، مبنی بر فیلتر نبودن این برنامه ها، میزان استفاده از این نسخه ها در این اپلیکیشن رو به افزایش گذاشت. اما سوال این بود که کدام یک از نسخه های ارائه شده توسط سازندگان غیر رسمی برای کاربران بهتر است. امنیت، فضای ساده و آپشن های کاربردی، برخی از ویژگی هایی بودند که در جهت جلب بیشتر کاربران به سوی این نسخه ها کمک کردند.

[tm_spacer size=”lg:30″][tm_image align=”center” image=”5170″ rounded=”25″]
[tm_spacer size=”lg:30″]

امنیت

یکی از مهمترین فاکتور ها برای کاربران فضای مجازی، بخصوص شبکه های اجتماعی امنیت است. دور بودن از دست هکر ها وعدم سوء استفاده از اطلاعات کاربران توسط آنها، مواردی است که مورد توجه بسیاری از کاربران است. موبوگرام، تلگرام طلایی، هاتگرام و … نمونه های داخلی این برنامه ها هستند که مورد استقبال قرار گرفتند. هر کدام با ایجاد آپشن هایی در فضای برنامه، به راحتی کار با این شبکه اجتماعی افزودند. ولی از طرفی اولا تیم و یا فرد سازنده این نسخه ها نامشخص و نامعلوم هستند و از سوی دیگر سازندگان اینگونه برنامه ها هیچ گونه تعهدی در قبال اطلاعات کاربران خود نداشته و ندارند.

[tm_spacer size=”lg:30″]

منابع دریافت تلگرام

حتما تا حال در برخی گروه ها و یا کانال ها با پیامهایی که حاوی فایل نصبی تلگرام هستند برخورد کرده اید. برخی از این پیام ها همراه با تبلیغاتی مثل دور زدن فیلترینگ و … است. نکته قابل توجه سوء استفاده هکر ها از برخی کاربران نا آگاه در این میان است. باید دقت داشته باشید فایل های نصبی همه برنامه های مورد نیاز خود، از جمله تلگرام را از منابع و سایت های معتبر دانلود کنید.

[tm_spacer size=”lg:30″]

نسخه های غیر فیلتر

همانطور که بیان شد پس از اعمال فیلترینگ بر  روی تلگرام در ایران، سازندگان نسخه های غیر رسمی با تبلیغاتی مبنی بر فیلتر نبودن برنامه خود، مخاطبین زیادی را به خود جذب کردند. ولی آیا این نسخه ها واقعا فیلتر نیستند؟ یکی از قابلیت های برنامه تلگرام استفاده از پروکسی در درون خود برنامه است. یعنی شما میتوانید بدون فیلتر شکن، با استفاده از آی پی که فیلتر نشده در ایران به تلگرام متصل شوید. سازندگان نسخه های غیر رسمی کاربران خود را از طریق آی پی مکان دیگری به سرور های تلگرام متصل میکنند. پس در حقیقت فیلترینگ بر روی این نسخه ها هم اعمال شده ولی این نسخه های با استفاده از پروکسی به سرور متصل میشوند.

[tm_spacer size=”xs:20;lg:50″][tm_image align=”center” image=”5171″ rounded=”25″]
[tm_spacer size=”lg:10″] [tm_spacer size=”lg:30″]

بهترین نسخه غیر رسمی

با توجه به نوع فعالیت کاربران در این شبکه، بهترین نسخه هم متفاوت است. برخی کاربران محیط جذاب و آپشن های کاربردی را به امنیت بالاتر ترجیح میدهند. برخی دیگر در این برنامه به امنیت بالا بیش از هر چیز توجه دارند. باید گفت تعدادی از آپشن هایی که توسط سازندگان نسخه های غیر رسمی در فضای این برنامه اضافه شده به نسخه اصلی هم راه پیدا کردند. اکنون سازنده اصلی این شبکه اجتماعی نسخه ی دیگری از تلگرام با نام تلگرام ایکس منتشر کرده که مورد استقبال بسیاری از کاربران ایرانی قرار گرفته. این نسخه از طرفی با گرفتن پروکسی از کانالهای مورد نظر نیاز به فیلترشکن برای اتصال به سرور ندارد و از طرفی امنیت مورد نیاز برای کار کردن در فضای این شبکه اجتماعی را داراست.

دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *