امنیت اکانت اینستاگرام

یکی از کارهایی که باید برای ایجاد یک اکانت موفق در اینستاگرام باید انجام داد حفظ جنبه های امنیتی صفحه است. چرا که اگر صفحه شما امنیت بالایی نداشته باشد  اعتبار آن کاهش خواهد یافت، بخصوص در اکانت هایی که فعالیت های تجاری انجام میشود. تنها دلیل حفظ امنیت اکانت برای جلوگیری از هک شدن توسط هکر ها ست. باید در نظر داشته باشید هر چند صفحه اینستاگرام شما از اهمیت زیادی برایتان برخوردار نباشد ولی در صورتی که یک هکر به اکانت شما دست پیدا کند ضرر های متعددی میتواند به شما بزند. پس حتی اگر در اینستاگرام فعالیت زیادی بعنوان تولید محتوا ندارید این نکات ساده را برای امنیت اکانت خود رعایت کنید.

[tm_spacer size=”lg:10″]
[tm_spacer size=”lg:25″][tm_image align=”center” image=”5107″ rounded=”25″]
[tm_spacer size=”lg:25″]

رمز عبور

در ابتدای ورود شما به اینستاگرام رمزی که انتخاب میکنید قوی باشد. استفاده از اعداد و علامات در رمز بسیار خوب است. بسیاری از کاربران برای راحتی کار خودشان و یا برای یادآوری مجدد رمز از رمزهای ساده و کوتاه استفاده میکنند. شاید در نظر اول این توصیه ابتدائی باشد ولی در عین حال بسیار کاربردی و موثر خواهد بود. با استفاده از برنامه های شما میتوانید نه تنها در اینستاگرام بلکه هر جایی که نیاز به رمزگذاری پیدا کردید از رمز های پیچیده استفاده کنید.

[tm_spacer size=”lg:25″]

احراز هویت دو عاملی

این قابلیت در آپدیت های جدید اینستاگرام برای امنیت بیشتر اضافه شده. ابتدای ورود کاربر به شبکه اینستاگرام به او پیشنهاد فعال کردن این قابلیت را میدهد. برای فعال کردن این قابلیت در اینستاگرام خود در قسمت تنظیمات گزینه Two-Factor Authentication را انتخاب کرده و با وارد کردن شماره خود و تائید این قاابلیت فعال میشود. عملکرد این قابلیت به این صورت است که اگر از دستگاه دیگری قصد ورود به اکانت خود را داشته باشید، کد تائیدی از سمت سرور به شماره ای که وارد کرده اید ارسال میشود. شما تنها پس از وارد کردن این کد میتوانید وارد حساب کاربری خود بشوید.

[tm_image align=”center” image=”5108″ rounded=”25″]
[tm_spacer size=”lg:25″]

بروز رسانی رمز عبور

هر چند وقت یک بار رمز عبور خود را تغییر دهید و همانطور که گفته شد میتوانید برای یادآوری رمز عبور از نرم افزار ها مدیریت پسورد استفاده کنید. یکی از بهترین نرم افزار ها برای مدیریت پسورد Kaspersky password manager است. با این برنامه ها دیگر نگرانی برای فراموش کردن پسورد های خود نخواهید داشت.

[tm_spacer size=”lg:25″][tm_blockquote text=”برعکس تصور برخی کاربران، عمومی یا خصوصی بودن حساب کاربری تاثیری در امنیت اکانت اینستاگرام شما نخواهد داشت. این قابلیت تنها برای این است که کاربر توانایی مدیریت مخاطبین صفحه خود را داشته باشد.”][tm_spacer size=”lg:10″]
[tm_spacer size=”lg:25″][tm_image align=”center” image=”5109″ rounded=”25″]
[tm_spacer size=”lg:25″]

استفاده از برنامه های جانبی برای اینستاگرام

برخی برنامه های جانبی هستند که کاربران برای استفاده های گوناگون از اینستاگرام دانلود کرده و استفاده میکنند. باید توجه داشت این نرم افزار ها که در فضای وب به فراوانی یافت میشوند هیچ گونه استانداردی نداشته و تضمینی برای امنیت اکانت کاربر نخواهند داشت. پس در انتخاب برنامه های جانبی برای استفاده بهتر از اینستاگرام دقت کرده و مشخصات اکانت خود را در هر برنامه ای ثبت نکنید.

[tm_spacer size=”lg:25″]

خارج شدن از اکانت در صورت اتصال با دستگاه دیگر

در صورتی که با دستگاه دیگری وارد اکانت اینستاگرام خود شدید، پس از اتمام کارتان از اکانت خود خارج شوید. برای این کار وارد بخش Settings شده و در پایین ترین قسمت این بخش بر روی گزینه Log Out تپ کرده و پس از تایید نهایی از اکانت خود خارج میشوید.

دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *