نظر سنجی و رای گیری در تلگرام

رای گیری و نظر سنجی از قابلیت های جالبی است که در برای کاربران تلگرام تعبیه شده. این قابلیت یکی از ترفند های پرکاربرد در تلگرام و یکی از روش های ایجاد تنوع در فضای گروه و کانال است که به این وسیله کاربر میتواند برای ایجاد محتوای بهتر و سازگاری بیشتر مطالب با سلیقه اعضا، از کسانی که عضو آن گروه یا کانال هستند نظر سنجی کند. در کانال ها و گروه هایی که در زمینه فروش محصولی خاص فعالیت دارند این قابلیت میتواند کاربرد بسیار زیادی برای فروش محصول بهتر بوسیله نظر سنجی داشته باشد. علاوه بر این، بوسیله این قابلیت میتوانید نظر اعضای گروهی که در آن عضو هستید را درباره پستی که میگذارید بپرسید.

[tm_spacer size=”lg:30″]

مزایای نظر سنجی

علاوه برمسائلی که بیان شد به صورت کلی برنامه هایی که برای آمارگیری جمعی و هدفمند در فضای مجازی استفاده میشوند، میتوانند از راه های مختلف کاربران و ادمین های گروه ها و کانال ها را تا حد زیادی به سمت مقصود و هدف خود راهنمایی کنند. در ادامه این مطلب میخواهیم با هم به روشی ساده برای ایجاد نظر سنجی و قرار دادن آن در گروه یا کانال مورد نظر خود بپردازیم پس با همراه باشید.

[tm_spacer size=”lg:30″][tm_image align=”center” image=”5117″ rounded=”25″][tm_spacer size=”lg:30″][tm_blockquote text=”این ربات یکی از ربات های موجود در این زمینه است. برای ساخت نظر سنجی یا رای گیری خود در تلگرام میتوانید از ربات های مختلفی استفاده کنید که ما در اینجا برای این کار از ربات Vote استفاده میکنیم.”]
[tm_spacer size=”lg:30″][tm_image align=”center” image=”5131″ rounded=”25″]
[tm_spacer size=”xs:30;lg:75″]

ساخت نظر سنجی با ربات Vote

قدم اول

برای استفاده از این ربات و وارد شدن به فضای آن برای ساخت نظر سنجی خود، کافی است که طبق عکس در قسمت سرچ مخاطبین تلگرام خود عبارت @Vote را تایپ کرده و پس از آن در نتایج بر روی VoteBot بزنید تا وارد فضای ربات شوید. باید ابتدا نظر سنجی خود را بسازید و بعد آن را به گروه یا کانال مورد نظر خود منتقل کنید.

[tm_spacer size=”xs:30;lg:75″]

قدم دوم

طبق عکس کار خود را با زدن گزینه Start آغاز میکنیم. درقسمت اول دو گزینه برای انتخاب داریم. گزینه Public یا عمومی یعنی با انتخاب این گزینه، به صورت عمومی معلوم است که فلان کاربر در نظر سنجی کدام گزینه را انتخاب کرده. گزینه دوم Anonymous یا ناشناس است. با انتخاب این گزینه اعضا به صورت ناشناس رای میدهند و انتخاب افراد به صورت فردی مشخص نیست.

[tm_spacer size=”lg:30″][tm_image align=”center” image=”5132″ rounded=”25″]
[tm_spacer size=”lg:30″]

قدم سوم

بعد از انتخاب بین دو گزینه ای که مطرح شد حالا باید سوال مورد رای گیری خود را در قسمت پیام تایپ کنید. مثلا از اعضای کانال خود بپرسید در بین شرکت های تولید کننده کالایی که میفروشید آنها به کدامیک از این برند ها اعتماد بیشتری دارند.

[tm_spacer size=”lg:30″][tm_image align=”center” image=”5133″ rounded=”25″]
[tm_spacer size=”lg:30″][tm_image align=”center” image=”5135″ rounded=”25″]
[tm_spacer size=”xs:30;lg:75″]

قدم چهارم

پس از وارد کردن و فرستادن سوال مورد رای گیری، در این قسمت باید جواب های سوال را به صورت جداگانه وارد و ارسال کنید که کاربران از بین آنها جواب خود را انتخاب کنند. هر گزینه ای که مینویسید و ارسال میکنید یک جواب است. وقتی گزینه های مورد نظر خود را یکی یکی تایپ کرده و ارسال کردید، در پایان کلمه /Done را تایپ کرده و ارسال کنید.

[tm_spacer size=”lg:30″][tm_image align=”center” image=”5134″ rounded=”25″]
[tm_spacer size=”lg:30″]

قدم پنجم (آخر)

در این قسمت نظر سنجی شما ساخته شده و آماده انتشار است. طبق عکس در قسمت پایینی نظر سنجی گزینه Publish poll را بزنید و پس از آن گروه یا کانال مورد نظر خود را انتخاب کنید. با ورود به آن گروه یا کانال بر روی گزینه ایجاد شده در بالای قسمت رای گیری بزنید و رای گیری خود را منتشر کنید.

[tm_spacer size=”lg:30″][tm_image align=”center” image=”5122″ rounded=”25″]
[tm_spacer size=”lg:30″][tm_image align=”center” image=”5136″ rounded=”25″]
دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *