آشنایی با  شبکه اجتماعی لینکدین

لینکدین یک شبکه کاری برای معرفی نوع و سطح تخصص شما در بین کارفرمایان و فعالین حوزه های مختلف است که در این بستر شما میتوانید علاوه بر آشنایی با متخصصین حرفه های مختلف، فعالیت، نوع خدمات و یا کالای مورد نظر خود را در دید عموم قرار دهید. این شبکه با نزدیک به 400 میلیون کاربر از سراسر دنیا، یک مجموعه حرفه ای و فضایی مناسب برای معرفی توانایی های شماست. از آنجایی که در این شبکه پروفایل شما به عنوان رزومه کاری شما محسوب میشود، داشتن یک پروفایل خوب گام مهمی در کسب نتیجه از فعالیت در این شبکه خواهد بود. در ادامه این مطلب به نکاتی برای ایجاد یک پروفایل مناسب در این شبکه خواهیم پرداخت.

نحوه ایجاد پروفایل حرفه ای در لینکدین (LinkedIn)

پس از نصب اپلیکیشن لینکدین و ورود به فضای برنامه در پایین صفحه خود چهار گزینه خواهید دید. (Home , Jobs , Network , Profile)

ویرایش لینک پروفایل

پس از ساخت اکانت و ورود به شبکه لینکدین میتوانید در قسمت پروفایل لینک اکانت خود را مشاهده کنید که در انتهای آن چند عدد است. برای دسترسی راحت تر به اکانت خود بهتر است با روشی که در مطلب مربوط به ویرایش URL پروفایل لینکدین ارائه شده لینک پروفایل خود را در این شبکه اصلاح کنید.

[tm_spacer size=”lg:20″] [tm_spacer size=”lg:20″]

ارائه رزومه یا پیشینه کاری

همانطور که در ابتدای این مطلب بیان شد اطلاعات پرفایل شما بازگوی رزومه کاریتان خواهد بود. در برخی از کشور ها برای ارائه رزومه خود از لینک اکانت خود در این شبکه استفاده میکنند. بخش هایی که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت اصلی ترین قسمت های پروفایل شما خواهد بود. و مجموعه آنها به ارائه یک رزومه کاری کامل از شما منتهی میشود. پس این قسمت ها را با دقت و حساسیت تمام پر کنید.

عکس

در بخش ویرایش پروفایل ابتدا تصویری از خود برای نمایش در پروفایل انتخاب کنید. از تصاویر بی ربط و نامناسب استفاده نکنید از آنجایی که بر خلاف شبکه های اجتماعی دیگر مثل اینستاگرام و تلگرام فعالیت شما شخص محور نیست، ارائه تصویر از خودتان و یا تصویری که معرف نوع فعالیت و تخصص شما باشد تقریبا یک مسئله مهم است.

مشخصات کامل

در بخشی که مربوط به ارائه مشخصات شماست سعی کنید مشخصات کامل و صحیح را وارد کنید و در بخش Headline میتوانید کار خود را با قلمی رسا و بیانی ساده توضیح دهید. توجه داشته باشید که زیاده گویی در برخی موارد تاثیر برعکس دارد. اگر به دنبال کار جدیدی هستید میتوانید در این قسمت خودتان را توصیف کنید. این بخش در زیر عکس شما نمایش داده میشود که توصیف شما از خودتان است.

تجربیات Experience

در این قسمت باید تجربیات، کار ها و پروژه هایی که قبلا به آنها پرداخته اید شرح دهید. ارائه رزومه و یا پیشینه کاری در بسیاری از موارد برای کارفرمایان اهمیت زیادی دارد. همه فعالیت های اصلی و جنبی خود را به ترتیب اهمیت بنویسید وچیزی را از قلم نیندازید. توجه داشته باشید که اگر در فضای این شبکه به دنبال کار جدیدی هستید پیشینه کاری شما تصویری از آینده شغلی شما خواهد بود. بیش از بیان وظایفی که داشته اید بر روی دستاورد های خود در آن کار تکیه کنید و به آنها بپردازید. از سابقه های تئوری و عملی خود تا فعالیت های جنبی سودمندی که در حاشیه به آنها پرداخته اید همه را بنویسید ولی دقت کنید که ارائه تجربیات و پیشینه کاری با بیوگرافی متفاوت است، پس سعی بر این داشته باشید که علاوه بر توضیح و بیان میزان مهارت با لحن ساده، بیانتان از حالت طراحی برنامه خارج نشود و کادر های مربوطه را پر کنید.

مهارت ها Skills

این قسمت مربوط به مهارت های شما در هر زمینه است. این بخش را میتوان به عنوان بخش مکمل تجربیات تعریف کرد. مهارت های شما در هر زمینه ای که باشند ممکن است مورد نیاز کاربری در این شبکه قرار بگیرد. میتوانید بخشی از رزمه خود که مربوط به مهارت های خاص شماست در این بخش قرار دهید.

دستاورد ها Accomplishment

این بخش شامل دو گزینه Certification (گواهی نامه) و Courses (دوره های آموزشی) است. در صورتی که دوره خاصی را گذرانده اید نام دوره و سطح و نمره خود را در این بخش وارد کنید. و در قسمت گواهی نامه مدرک مربوط به این دوره را وارد کنید.

مدیر گفت:

امتیاز بازدید کننده: ستاره ها 5

دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *