مقدمه

هر شبکه اجتماعی برای کاربرانی که در آن فعالیت میکنند قوانینی دارد که باید به آنها ملتزم بود. یکی از این قوانین رعایت اصول تعریف شده برای ایجاد هرگونه محتوا در شبکه است. اگر کاربری در شبکه اینستاگرام در محتوای پست، صفحه و یا حتی کامنت های خود برای شما به نوعی ایجاد آزار کرد میتوانید محتوای او را با عناوین مختلف برای اینستاگرام گزارش کنید و به اصطلاح او را ریپورت کنید. در ادامه این مطلب قصد داریم نحوه ریپورت کردن در اینستاگرام توضیح دهیم.

[tm_spacer size=”xs:10;lg:15″][tm_blockquote text=”فرهنگ استفاده از شبکه های اجتماعی امری ضروری است و باعث می شود تا کاربران در محیط مفیدتر و کم ضررتر گشت و گذار کنند. بخش ریپورت واقعا یک ضرورت است و باید آن را فرا بگیریم و خودمان در هرچه بهتر شدن شبکه های اجتماعی سهیم باشیم.”]

ریپورت کردن یک کامنت در اینستاگرام

برای ریپورت کردن کامنت بر روی آن تپ کرده و آیکون بالا در سمت راست را انتخاب کنید. دو گزینه ظاهر میشود

Spam or Scam به معنای هرزنامه یا کلاهبرداری اگر محتوای کامنت یکی از این دو نوع بود بر روی این گزینه تپ کنید در غیر این صورت بر روی گزینه Abusive Content به معنای محتوای توهین آمیز تپ کرده و از لیستی که نمایش داده میشود گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. گزینه ها عبارتند از:

I just don’t like it :

به معنای من این را دوست ندارم. با انتخاب این گزینه اینستاگرام به شما پیشنهاد میدهد که کاربر نویسنده را بلاک کنید.

Spam :

به معنای هرزنامه.

Nudity or pornography :

محتوا مبنی بر برهنگی و پرونوگرافی

Hate speech or symbols :

صحبت های یا نماد های تنفر

Violence or threat of violence :

محتوای خشن و یا تهدید به خشونت

Sale or promotion of drugs :

فروش و یا ترویج مصرف مواد مخدر

Harassment or bullying :

محتوای مبنی بر اذیت و آزار و یا قلدری

Intellectual property violation:

نقض مالکیت معنوی و رعایت نکردن حق کپی رایت

Self injury :

آسیب به خود.

 

[tm_spacer size=”xs:10;lg:15″]

ریپورت کردن یک پست و یا استوری

برای ریپورت کردن یک پست و یا یک استوری، آن را باز کرده و بر روی علامت سه نقطه ( در پست در گوشه سمت راست در بالا و در استوری، کنار قسمت مربوط به ارسال پیام) تپ کنید. و عینا مراحلی که در قسمت ریپورت کامنت بیان شد را طی کنید.

[tm_spacer size=”xs:10;lg:15″] [tm_spacer size=”xs:10;lg:15″]

ریپورت کردن یک اکانت

اگر خواستید طبق شرایطی که در ابتدای این مطلب بیان شد یک اکانت را ریپورت کنید، وارد اکانت شده و بر روی آیکون سه نقطه در بالای سمت راست تپ کنید و از بین گزینه ها Report را انتخاب کنید. پس از آن دو گزینه نمایش داده میشود

Its spam به معنای هرزنامه. گزینه دیگر Its inappropriate به معنای نامناسب که با تپ کردن بر روی آن دو گزینه نمایش داده میشود. البته در صورتی که شما فالوور آن صفحه باشید سه گزینه برای انتخاب نمایش داده میشود.

گزینه اول (تنها در صورتی که شما فالوور آن اکانت باشید نمایش داده میشود) I don’t want to see this accounts photos or videos in my feed به معنای “من نمیخواهم عکس ها و ویدئو های این صفحه را در بین پست ها ببینم” در این صورت اینستاگرام به شما پیشنهاد میکند آن صفحه را آنفالو کنید

گزینه دوم I don’t want this account to be able to see my photos or videos or search for me به معنای “من نمی خواهم این اکانت بتواند عکسها و ویدئو هایم را ببیند یا من را سرچ کند” دراین صورت اینستاگرام به شما پیشنهاد میکند این اکانت را بلاک کنید.

گزینه سوم I believe this account violates Instagram’s community guidelines به معنای “به نظر من این حساب دستور های اینستاگرام را نقض کرده” در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید صفحه ریپورت میشود و در صورت زیاد شدن درخواست از سوی کاربران فعالیت صفحه متوقف میشود.

مدیر گفت:

امتیاز بازدید کننده: ستاره ها 5

دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *