تگ و منشن در اینستاگرام

اگر در محیط برنامه اینستاگرام مدتی بین پست ها بچرخید حتما به این جمله در کپشن برخی از پست ها برخورد خواهید کرد که دوست خود را در پائین این پست تگ کن. یا حتما از جایی نام گزینه تگ را در این برنامه شنیده اید. تگ و منشن و هشتگ در اینستاگرام قابلیت های پر کاربرد و پر طرفداری هستند که در بسیاری از موارد توسط کاربران این برنامه استفاده میشوند. در ادامه این مطلب قصد داریم درباره تگ و منشن توضیحاتی خدمتتان ارائه دهیم.

[tm_spacer size=”lg:20″]

تگ چیست

تگ به معنی نشانه گذاری است و در اینستاگرام به معنی اضافه کردن پروفایل افراد در عکس ها و استوری هاست. بعنوان مثال با یکی از دوستانتان به صورت مشترک عکسی دارید که میخواهید از آن به عنوان پست یا استوری استفاده کنید. اگر با استفاده از این قابلیت مشخصات دوست خود را در عکس اضافه کنید اصطلاحا دوست خود را تگ کرده اید.

[tm_spacer size=”lg:20″]

منشن چیست

این کلمه هم به معنی نشانه گذاری است. با این تفاوت که این کار در کپشن های پست های خود یا در کامنت هایی که می نویسید، انجام میشود. مثلا اگر پروفایل دوست خود را به همراه علامت @ در ابتدا وارد کنید، این پست را برای دوست خود نشانه گذاری یا منشن کرده اید. اصطلاحا در اینستاگرام به منشن هم تگ میگویند. در واقع تگ کردن نشانه گذاری پروفایل یک کاربر برای دیگر کاربران و منشن کردن نشانه گذاری یک پست برای کاربران است.

[tm_spacer size=”lg:10″]
[tm_spacer size=”lg:20″][tm_image image_size=”custom” align=”center” image=”5095″ image_size_width=”350″ image_size_height=”600″]
[tm_spacer size=”lg:60″]

چگونه کسی را در عکس و استوری های خود تگ کنیم

در هنگام اشتراک گذاری عکس خود و یا هنگام قرار دادن استوری در آخرین تنظیمات گزینه Tag people را انتخاب کرده و با لمس کردن عکس میتوانید پروفایل مورد نظر را وارد کنید. بعد از آن خواهید دید که پروفایل مورد نظرتان در محلی که لمس کرده اید اضافه شده. تگ کردن دیگر کاربران در استوری به این صورت است که در ابتدای پروفایل وارد شده علامت@را اضافه کنید. منظور از جمله دوست خود را زیر این پست تگ کن که در کپشن پست های برخی از کاربران به آن برخورده اید، در واقع همان منشن است. اما همانطور که گفتیم به منشن کردن تگ هم میگویند.

چگونه کسی را در پست های دیگران تگ کنیم

چگونه پست را برای یک کاربر منشن کنیم یا به اصطلاح، کاربری را در پست های دیگران تگ کنیم. برای این کار کافیست پروفایل مورد نظر را در قسمت کامنت با یک علامت @ در ابتدا وارد کنید. با این کار کاربر مورد نظرتان میتواند در اینستاگرام خود این پست را مشاهده کند.

[tm_spacer size=”lg:20″]

عکسی را قبلا آپلود کرده ایم حالا چگونه کسی را در آن تگ کنیم

شاید بپرسید چگونه کسی را در عکس هایی که قبلا بعنوان پست گذاشته اید تگ کنید. برای این کار در پروفایل خود پست را باز کرده و روی سه نقطه کنار آن میزنید. پس از آن گزینه Edit یا ویرایش را انتخاب کرده و روی گزینه Tag people میزنید. پس از آن پروفایل مورد نظرتان را وارد کنید.

[tm_spacer size=”lg:20″]

Photo and videos of you

در این بخش که گزینه ای در تنظیمات اینستاگرام است کاربر میتواند پست ها و ویدئو هایی که در آنها توسط کاربران دیگر تگ شده را مشاهده کند. این بخش دارای یک گزینه به نام Add automatically است که کاربر میتواند با روشن کردن آن به صورت اتوماتیک پست هایی که در آنها توسط کاربران دیگر تگ شده را مشاهده کند و اگر خواست آن تگ ها را برای دیگر کاربران در قسمت Hide photos and videos پنهان کند.

[tm_spacer size=”lg:20″][tm_image align=”center” image=”5093″]
[tm_spacer size=”lg:20″]

نمیخواهم در عکس ها و استوری های دیگران تگ شوم

Allow resharing to stories این گزینه در قسمت تنظیمات وجود دارد که با خاموش کردن این گزینه، اگر کسی در عکس یا استوری شما را تگ کند این تگ برای کاربران دیگر، جز شما و کسی که شما را تگ کرده نمایش داده نمیشود.

[tm_spacer size=”lg:20″][tm_image align=”center” image=”5098″][tm_spacer size=”lg:10″]
دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *