احراز هویت دو مرحله ای در تلگرام چیست؟

یکی از آپشن های پرکاربرد تلگرام احراز هویت دو مرحله ایست. این قابلیت مدتی است که بر روی نرم افزار تلگرام اضافه شده و باعث بالا رفتن امنیت اکانت شما میشود. با در نظر گرفتن فعالیت های وسیعی که امروزه در این گونه شبکه ها انجام میگیرد ( از تبلیغات و بازاریابی تا فروش کالا و کسب وکار های دیگر) بهتر است ما هم در فکر بالا بردن امنیت اکانت خود باشیم. چون این اکانت ها به گونه ای هویت مجازی ما را تعیین میکند. در ادامه این مطلب قصد داریم به بیان قابلیت احراز هویت دو مرحله ای بپردازیم و بگوئیم در تلگرام چگونه از این قابلیت میتوان استفاده کرد.

[tm_spacer size=”lg:10″]
[tm_spacer size=”lg:30″]

احراز هویت دو مرحله ای چه فایده ای دارد؟

همانطورکه از اسم این قابلیت پیداست با فعال کردن این گزینه سرور های هر شبکه ای که این قابلیت را دارد (مثل اینستاگرام، فیسبوک، تلگرام و…) زمانی به کاربر اجازه دسترسی به اکانت را میدهند که کاربر در دو مرحله هویت خود را برای آن سرور اعلام کند. این قابلیت در تلگرام به این صورت عمل میکند که در هنگام فعالسازی، رمزی را مشخص کرده و بعد از آن از هر جایی که بخواهید وارد حساب خود شوید باید آن رمز را وارد کنید. این کار باعث میشود کسانی که میخواهند وارد حساب کاربری شما شوند علاوه بر دسترسی به نام کاربری و سیستم پیامکی گوشی کاربر، رمزی که شما برای این کار انتخاب کرده اید را هم بدانند.

[tm_spacer size=”lg:30″]

چگونه این قابلیت را در تلگرام خود فعال کنیم

برای فعال سازی این قابلیت به قسمت تنظیمات در تلگرام خود بروید و گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید.

[tm_spacer size=”lg:30″][tm_image align=”center” image=”5143″ rounded=”25″]
[tm_spacer size=”lg:30″]

در قسمت Security گزینه Tow-Step Verification را انتخاب کنید.

[tm_spacer size=”lg:30″][tm_image align=”center” image=”5144″ rounded=”25″][tm_spacer size=”lg:10″]
[tm_spacer size=”lg:30″]

پس از ورود به پنجره بعدی گزینه Set Additional Password را انتخاب کنید. پس از دادن رمز و تائید آن و در نهایت وارد کردن یک ایمیل این قابلیت در تلگرام شما فعال میشود.

[tm_spacer size=”lg:30″][tm_image align=”center” image=”5145″ rounded=”25″]
[tm_spacer size=”lg:30″]

چگونه این قابلیت را غیر فعال کنیم

برای غیر فعال کردن این قابلیت در تلگرام خود، طبق آدرسی که در بالا بیان شد به قسمت Tow-Step Verification بروید. دقت داشته باشید که درصورت فعال بودن این گزینه بر روی اکانت شما برای ورود به این قسمت باید رمزی که برای شناسایی در ابتدا انتخاب کردید را وارد کنید. پس از وارد کردن رمز و ورود به صفحه میتوانید این قابلیت را غیر فعال کنید.

دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *