در سیستم های پیام رسان مختلف در شبکه های اجتماعی قابلیت تماس تصویری و صوتی نیز طراحی و اضافه شده است. یکی از قابلیت های پر کاربردی که میتوان در یک شبکه پیام رسان نام برد تماس های صوتی و تصویری است.

شبکه اجتماعی اینستاگرام هر چند محوریت فعالیت خود را بیشتر بر روی اشتراک گذاری فیلم و عکس در صفحات گذاشته ولی کاربران این شبکه میتوانند از طریق دایرکت در برنامه اینستاگرام با یکدیگر گفتگو های دو یا چند نفره داشته باشند.

ویژگی جالب تری که در پیام رسان های دیگر نمیتوان دید تماس تصویری یا صوتی در بین اعضای یک گروه در اینستاگرام است.

البته در تماس های تصویری در صورتی که افراد بیشتر از چهار نفر باشند از کیفیت تصویر کم میشود ولی با این حال این قابلیت پرکاربردی بوده و برای تماس های صوتی چند نفره بسیار مفید است.

تماس صوتی و تصویری ( دو نفره یا گروهی ) در اینستاگرام

برای برقراری تماس ابتدا باید با تپ کردن بر روی آیکون بالا در سمت راست صفحه Home وارد قسمت دایرکت شوید. اگر میخواهید با یک نفر تماس برقرار کنید وارد چت خود با آن کاربر شوید ولی اگر میخواهید یک گفتگوی گروهی داشته باشید باید ابتدا افرادی که میخواهید در گفتگو باشند را در یک گروه قرار دهید.

برای ساخت یک گروه میتوانید از مقاله گفتگوی گروهی در اینستاگرام استفاده کنید. اگر گروه شما آماده بود وارد چت گروهی خود شوید و بر روی آیکون مشخص شده در تصویر تپ کنید تا تماس آغاز شود. در تماس های تصویری گروهی هر شخصی که وارد گفتگو شود و تماس را پاسخ بدهد، بخشی از صفحه نمایش شما به تصویر آن کاربر اختصاص میابد.

در حین تماس میتوانید با تپ کردن بر روی آیکون هایی که در بالای صفحه قرار دارند از آپلود صدا و یا تصویر جلوگیری کنید. به این معنا که در صورتی که در حین برقراری تماس هر دو کاربر بر روی آیکون میکروفن تپ کنند صدای تماس قطع میشود و در تماس فقط تصویر را خواهید داشت.

اگر هر دو کاربر بر روی آیکون دوربین تپ کنند تصویر قطع میشود و تماس فقط صوتی خواهد بود. این قابلیت برای زمانی که اینترنت شما ضعیف میشود بسیار پر کاربرد است.

[tm_spacer size=”lg:30″]
دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *